• Jste zde:
  • Úvod
  • O nás
  • Novinky
  • GČP: Pojištění MŮJ MAJETEK přichází s důležitými novinkami

GČP: Pojištění MŮJ MAJETEK přichází s důležitými novinkami

25. 11. 2020

Generali Česká pojišťovna uvádí na trh majetkové pojištění s výraznými změnami v oblasti pojištění domácnosti, stavby i odpovědnosti. Nově lze sjednat pojištění i pro věci zapůjčené, sportovní vybavení je možné pojistit v rámci celé Evropy. Výrazně byla navýšena řada limitů a sublimitů, a to jednotně na úroveň 100 tisíc Kč.

Generali Česká pojišťovna uvádí na trh majetkové pojištění s výraznými změnami v oblasti pojištění domácnosti, stavby i odpovědnosti. Nově lze sjednat pojištění i pro věci zapůjčené, sportovní vybavení je možné pojistit v rámci celé Evropy. Výrazně byla navýšena řada limitů a sublimitů, a to jednotně na úroveň 100 tisíc Kč.

Pojištění majetku vstupuje na trh v inovované podobě a s řadou nových vylepšení. „Při vývoji pojištění jsme sledovali především situaci na trhu, přání klientů i našich obchodníků. Výsledkem je zařazení nových pojistných rizik, připojištění a navýšení pojistných limitů,“ upřesňuje hlavní změny ve zkratce Jana Flajšarová, senior manažerka neživotního občanského pojištění Generali České pojišťovny.
Pojištění stavby
Jedinečný rozsah krytí nově získává připojištění stavebních součástí, které se rozšiřuje o tzv. škody na estetickém celku pro vnitřní stavební součásti. Jde o situaci, kdy se z pojištění hradí nejen poškozená část, ale dojde k výměně i nepoškozených celků, které neodpovídají vzhledu a kvalitě opraveného úseku (např. obklad koupelny, kde škoda vznikne na jedné stěně, ale stávající obklad se již nevyrábí a nově použitý má jiný odstín).  Jednu z novinek představuje i rozšíření pojistného krytí pro případ poškození fasády. Pojištění nyní kryje poškození všemi zvířaty a navíc zahrnuje jak vnější zateplení, fasádu vč. střechy, tak také vnitřní zateplení. Nově jsou z pojištění hrazeny i škody, k nimž dojde na oplocení.
Pojištění domácnosti
Klíčovou změnou u pojištění domácnosti jsou navýšené limity už v základním rozsahu, a to v řadě případů shodně na 100 tisíc Kč. „Limity nyní odpovídají současné situaci a navíc jsou snadno zapamatovatelné. Klientům to tak zjednoduší orientaci v pojištění,“ vysvětluje Jana Flajšarová.Takto vysoké limity jsou nyní poskytovány například na věci osobní potřeby na území Evropy, peníze v trezoru, věci sloužící k výdělečné činnosti (např. při práci na home office s firemní technikou), věci na pozemku nebo i zvířata. Zásadní proměnou prošlo i pojištění sportovních potřeb (vč. jízdních kol). Ty lze nyní pojistit v rámci celé Evropy pro jakoukoliv nahodilou událost – například v důsledku nehody či náhodného rozbití.
Pojištění občanské odpovědnosti
Inovace se propsaly i do oblasti pojištění občanské odpovědnosti. Spolupojištěnými osobami jsou všechny fyzické osoby, které spolu s pojištěným trvale žijí v jedné domácnosti a společně uhrazují náklady na své potřeby. U pronajaté nemovitosti jsou pojištěnému hrazeny poškození a zničení bez ohledu na příčinu (mimo estetické vady).
Výraznou produktovou novinku pak představuje oblast pojištění zapůjčených věcí. Zatímco běžnou praxí na trhu je tyto věci raději nepojišťovat (jsou ve výluce), Generali Česká pojišťovna je nyní zařadila pod pojistnou ochranu, a to s dostatečně vysokým limitem. „Nově tak pojišťujeme i zapůjčené movité věci od oficiálních půjčoven,“ upřesňuje Jana Flajšarová, senior manažerka neživotního občanského pojištění Generali České pojišťovny. Pojištění tak kryje například zapůjčené nářadí z hobby marketu nebo třeba svatební šaty apod.

Zdroj: OPOJIŠTĚNÍ.CZ